Online Alışveriş Siteleri

online alışveriş siteleriOnline alışveriş siteleri, internet ortamında alışveriş yapabileceğiniz web sitelerine, daha doğrusu e-ticaret sitelerine vermiş olduğumuz isimdir. İnternet kullanımının ve internet üzerinden yapılan alışverişteki büyük artış sayesinde gün geçmiyor ki yeni bir online alışveriş sitesi çıkmasın. Bunlardan bazıları başarılı olurken bazıları büyük rakipleri karşısında direnemiyor ve yok olup gidiyor. Çok fazla alışveriş sitesi olduğundan insanların aklına ise ‘ne nereden alınır?’ gibi bir soru geliyor. Bu makalede sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağım.

Not: En üstteki menüde, kategorilerine göre ( fırsat, giyim, elektronik, bitkisel vs.) güvenilir alışveriş sitelerinin listesine ve yorumlarımıza ulaşabilirsiniz.

Online alışveriş sitelerini tam bir kategoriye oturtmak aslında doğru değildir. Çünkü, artık her alışveriş sitesinde farklı ürün grupları sergilenebiliyor. O yüzden kategorilendirme yaparken genel olarak odaklandıkları alanı baz alarak siteleri değerlendirdik. Eskiden online alışveriş deyince aklımıza sadece e-ticaret siteleri, genel olarak ta elektronik ( notebook, telefon gibi) eşyaların satıldığı web siteler gelirdi. Şimdi ise alan o kadar genişledi ki her yerden alakalı alakasız her şeyi satın alabilir olduk. Online alışveriş sitelerine geçecek olursa;

Elektronik Alışverişi Yapabileceğiniz Siteler:

Notebook, telefon, şimdilerde akıllı telefonlar, ev aletleri gibi araçlar eskiden beri internet üzerinden en çok tercih edilen ve en çok satılan eşyalar olmuştur. E-ticaret sitelerinin yanında diğer türdeki siteler de eklenince (fırsat, şehir fırsatı gibi) bu alan yavaş yavaş genişlemektedir, ancak elektronik deyince akla gelen siteler hala vardır.

Eğer internet üzerinden elektronik alışverişi yapacaksanız, buraya tıklayarak, tarafımızca belirlenen en uygun fiyat+ müşteri memnuniyeti+ kaliteli ürün anlayışı ile kendilerini duyurmuş sitelerin listesine ulaşabilirsiniz.

Giyim Alışveriş Yapabileceğiniz Siteler:

Giyim sektörü fırsat siteleri sayesinde internette hızla büyümektedir. Olmaz denilen olmuş ve insanlar kıyafetlerini internetten almaya başlamıştır. Giyim sitelerinde ayakkabı, çanta gibi aksesuarları da bulmanız mümkündür.

Kaliteli giyim sitelerinin listesini görmek için tıklayınız>>>

Fırsat Siteleri:

Fırsat siteleri özellikle giyim alanına yoğunlaşmış % 90’a varan indirimler sunan yeni nesi alışveriş siteleridir. Geçici süreliğine açılan kampanyalar ile (genelde 1 hafta) üyelerine çok büyük kampanya ve indirimler sunmaktadır. Fırsat siteleri giyim sektörünün internetteki seyrini değiştirmiş ve her geçen gün daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Tek kötü yanı ise aradığınız spesifik bir ürün varsa bulamayabilirsiniz, çünkü kampanya ve indirimler fırsat sitelerinde açılır ve siz geçerli ürünlerin veya markaların indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Normal giyim sitelerinden en önemli farkı budur.

En iyi indirimleri sunan fırsat sitelerinin listesini görmek için tıklayınız>>>

Şehir Fırsatı Siteleri:

Şehir fırsatı siteleri ise bambaşka ve gerçekten çok güzel bir alışveriş sitesi türüdür. Kapsam biraz farklıdır; Bu tarz online alışveriş sitelerinde her şeyi bulmanız mümkün, mesela bulunduğunuz şehirde romantik bir yemekten tutunda Maldivlerde ucuza tatile kadar her şeyi bulmak mümkün. Şehir fırsatı sitelerinde insan adeta kendini kaybediyor, çünkü kampanyaların hepsi birbirinden güzel ve insanın hepsini alası geliyor. Bizlere göre en güzel indirimler ise gezi ve tatil alanında. Yazın yaklaştığı bugünlerde sizde gezi ve tatillerinizi ucuza getirmek ve gerek kendi şehrinizde gerek diğer şehirlerde sunulan kampanyalardan faydalanmak isterseniz mutlaka şehir fırsatı sitelerine göz atmalısınız.

En iyi şehir fırsatı sitelerini görmek için tıklayın>>>

Açık Artırma- Genel Alışveriş Siteleri

Açık artırma deyince tabii ki hepimizin aklına gittigidiyor.com geliyor. Bu site üzerinde satıcılar site değil başkalarıdır. Dükkan mantığıyla işler ve satıcı olan kişiler kendi dükkanlarında ürünlerini sergilerler. Ayrıca açık artırmalardan faydalanarak ürünleri daha ucuza getirebilmek mümkündür.

2. El ve İlan Siteleri

Buna da verilebilecek en güzel örnek www.sahibinden.com dur. İnsanlar gerek 2. El ürünlerinin gerekse satıcılar sıfır ürünleri bu site üzerinden satışa sunmaktadır. Get sistemi sayesinde ürünleri güvenli şekilde satın almak mümkündür. Sanırım çok da fazla bilgi vermeye gerek yok çünkü interneti az çok bilen herkes sahibinden.com’u bilir.

Ayrıca belirli kategorilere yoğunlaşmış alışveriş siteleri de mevcuttur, örneğin bitkisel ürünler, gıda ürünleri, çocuk ürünleri, oyuncak gibi. Eğer bu alanlarla ilgileniyorsanız en yukarıdaki menüden ilgili kategoriye tıklayarak tavsiye ettiğimiz siteleri görebilirsiniz.


OnlineAlisveris.Org en güncel kampanya ve indirim haberlerini ziyaretçilerine iletmek, online alışveriş konusunda makaleler yayınlayarak bilinçli bir internet kullanıcı kitlesi oluşturmak ve online alışveriş sitelerini değerlendirmek amacıyla kurulmuş kullanıcı dostu bir organizasyondur.

Advertisement

Yorum Yapılmamış.

Yorum Yap